Szkolenie Xann SEM luty 2012
 

W dniach od 7 do 10 lutego odbyła się kolejna seria szkoleń XannSEM, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Szkolenia miały zaprezentować uczestnikom, w jaki sposób skutecznie wypromować swoją markę w sieci. XannSEM cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przyjeżdżali ludzie z całej Polski, wszystko za sprawą profesjonalistów, którzy prowadzili poszczególne kursy. Jako, że prelegenci zajmują się omawianą tematyką na co dzień, każdy przybyły miał gwarancję dobrego zapoznania się z tematem szkolenia w którym uczestniczy.

Dnia 8 lutego przeprowadzone zostało szkolenie z tworzenia kampanii reklamowej Google AdWords, prelegentem była Kinga Szydlik. Uczestnicy zostali zapoznani z tematyką tworzenia skutecznej kampanii - od podstaw po zaawansowane rozwiązania. Do tego została przedstawiona optymalizacja, która powinna być przeprowadzona w takcie wyświetlania reklam. Wyraźnie powiedziane zostało, że wszystkie działania powinny być przemyślane, tak aby reklama przynosiła wymierne korzyści. Prowadząca zaprezentowała wszystkie możliwe warianty opcji, które można wybrać podczas tworzenia kampanii AdWords – zarówno te starsze, jak i najnowsze które jeszcze nie są często stosowane. Każda część tworzenia kampanii została wnikliwie omówiona, a do tego żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.


Szkolenie z pozycjonowania zaawansowanego odbyło się dnia 9 i 10 lutego. Miało ono charakter dwudniowy, wszystko z troską o przekazanie jak największej ilości informacji przybyłym uczestnikom. Prelegentami byli specjaliści z branży SEO, którzy zajmują się tą tematyką na co dzień, mowa tutaj o Arturze Strzeleckim, Mateuszu Dela oraz Robercie Niechciał. Szkolenie rozpoczął Artur Strzelecki i po krótkim wstępie, rozpoczął omawianie wszystkich elementów składających się na skuteczne pozycjonowanie domeny, tj. narzędzia do monitorowania pozycji. Prelegent sprawnie poruszał się po wszystkich tematach, nie pozostawiając cienia wątpliwości uczestnikom szkolenia. Wnikliwie została omówiona kwestia budowania zaplecza oraz jakich narzędzi najlepiej używać. Największym plusem, był fakt, że wiele tematów zostało omówionych na przykładach z życia wziętych, dzięki czemu uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć jak przebiegają prace nad wypozycjonowaniem strony internetowej. Drugim prelegentem był Mateusz Dela, który przybliżył temat przechwytywania domen oraz autorskie skrypty tworzące dedykowane zaplecze. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w pozycjonowaniu przestawiał zgromadzonym przydatne przykłady, które skutecznie przybliżały uczestnikom meritum omawianej tematyki. Drugi dzień szkolenia rozpoczął Mateusz Dela, który ze szczegółami przedstawił uczestnikom kwestię dotyczącą SEO hostingów. Następnie przeszedł do statycznych systemów wymiany linków. Zostały wymienione oraz omówione dwa ich rodzaje, z zaprezentowaniem konkretnych danych liczbowych. Ostatnia część została omówiona przez Roberta Niechciał, który przedstawił zgromadzonym istotę robotów do spamowania. Ważne było to, że przy wszystkich zgromadzonych było pokazane działanie tych programów. Po zakończeniu szkolenia wszyscy prelegenci przez około godzinę odpowiadali na pytania zadawane z sali.


Dnia 10 lutego odbyło się szkolenie z Facebook i Twitter marketingu, które zostało poprowadzone przez osoby posiadające wielkie doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu kampanii Social Media, mowa tutaj o Karolu Paciorku i Włodku Markowiczu (Lekko Stronniczy) oraz Pawle Leodl. Ośmiu godzinny wykład był podzielony na dwie części, w pierwszej wystąpili Lekko Stronniczy, który zaprezentowali przybyłym pozytywne aspekty korzystania z Facebook’a podczas promocji swojej firmy. Facebook został nakreślony jako skuteczne narzędzie reklamy w sieci, bez konieczności zakładania strony www. Stopniowo pokazywali jak stworzyć własną kampanię Social Media, czyli czym zachęcić klientów do skorzystania z oferowanych usług. Wszystkie ruchy użytkowników zostały dokładnie przeanalizowane, zgromadzeni dowiedzieli się również co może odstraszyć potencjalnych klientów, oraz jak zachęcić ich do ciągłego wypowiadania się na temat oferowanych produktów i usług. Karol i Włodek przybliżyli również kwestię Twitter marketingu, jak działa i jakie są pozytywy korzystania z jego funkcji. Jednak podkreślili, że jest to portal społecznościowy, który na dzień dzisiejszy w Polsce nie jest aż tak popularny jak Facebook. Drugą część poprowadził Paweł Leodl, który potwierdzał to co mówi przykładami zaciągniętymi z jego kariery zawodowej. Przede wszystkim nadmienił, że aby produkt i usługa były dobrze rozreklamowane powinno się stosować tak zwany storytelling, czyli przedstawienie marki jako ciekawej opowieści. Prowadzący powtarzał, że zamierzony efekt jest możliwy do osiągnięcia jeśli wszystkie działania będą długofalowe. Paweł Leodl także omówił Twitter’a, czyli to czy jest skuteczny w budowaniu marki. Podkreślił, iż działa on na zasadzie analizy trendów, słów kluczowych oraz aplikacji które są możliwe do pobrania jedynie dzięki dodaniu wpisu na ścianie. Na sali dochodziło do dyskusji, które pozwalały bardziej przybliżyć temat wszystkim przybyłym.  


Szkolenie przebiegło zgodnie z planem, jego poziom merytoryczny był bardzo wysoki, a sami uczestnicy szkolenia chwalili prelegentów, za to w jaki sposób przekazywali wiedzę. Dodatkowo każdy gość miał zapewnione wyżywienie oraz napoje. Sfera organizacyjna również była zapięta na ostatni guzik, jeżeli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości bądź problemy mógł zgłosić się do organizatorów którzy chętnie służyli pomocą. Po wszystkim uczestnicy dostali certyfikaty ukończenia szkolenia.



6 rodzajów

kursów dla amatorów i profesjonalistów

467

dotychczasowych absolwentów
 

10 lat

doświadczenia naszych trenerów

1200 godzin

kursów i szkoleń
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności